Rikthehet Ibra, gati për ndeshjen me SPAL

Ibrahimovic ende nuk ka luajtur për Milanin që nga rifillimi i sezonit, por 38-vjeçari u kthye në stërvitje në fund të javës së kaluar.

Ai tani ka qenë i përshtatshëm për të udhëtuar në ‘Ferrara’ dhe madje mund të startojë, siç u sugjerua nga trajneri Stefano Pioli dje.

Sidoqoftë, mbrojtësi Leo Duarte është ende duke u rikuperuar nga një problem i kofshëve.

Skuadra e Milanit për SPAL: Begovic, A Donnarumma, G Donnarumma; Calabria, Conti, Gabbia, Theo Hernandez, Kjaer, Laxalt, Romagnoli; Bennacer, Biglia, Bonaventura, Brescianini, Calhanoglu, Kessie, Krunic, Paqueta, Saelemaekers; Castillejo, Ibrahimovic, Leao, Maldini, Rebic.


Shtuar 1.07.2020 08:59