Rast i ri me koronavirus në Premier League

Lojtari ose anëtari i stafit i cili ka dalë pozitiv në COVID-19, do të vetë izolohet për një periudhë prej shtatë ditësh.

Kjo nënkupton që i infektuari nuk do të paraqitet në raundin e radhës të ndeshjeve të Premierligës që fillon ditën e premte.

Emri i anëtarit ose futbollistit nuk është bërë i ditur, e po ashtu edhe emri i skuadrës që nga vijë i infektuari.

Premierliga zyrtarisht është rikthyer ditën e mërkurë, me Aston Villan që barazoi 0-1 me Sheffield United dhe Manchester Cityn që mposhti 3:0 Arsenalin.


Shtuar 18.06.2020 12:27