Pse po vonohet zyrtarizimi i Bruno Fernandes te Man United?

United dëshirojnë me çdo kusht të finalizojnë një marrëveshje për mesfushorin, i cili u paraqit në përplasjen e Sporting kundër Benfica të premten.

Marrëveshja për të marrë Fernandes në Old Trafford do të përfshinte Djajtë e Kuq të paguanin një tarifë fillestare prej 34 milionë funte përveç një bonusi të mundshëm prej 25.5 milionë.

Sidoqoftë, siç raportohet nga The Sun, Sporting ndoshta nuk do të merrte shumën e plotë prej 60 milionë euro pasi disa nga bonuset kanë të bëjnë me ngjarje që duket se nuk ka të ngjarë të ndodhin.

Për shembull, disa bonuse varen nga fitimi i United në Premierligë dhe Ligën e Kampionëve.

Do të kishte gjithashtu një pagesë nëse Fernandes do të fitonte Topin e Artë.

Me ato tre skenarë mjaft të pamundur të ndodhin në të ardhmen e afërt, Sporting po synojnë të marrin një tarifë fillestare më të madhe nga United.


Shtuar 18.01.2020 10:38