Portieri i Atalantës shërohet plotësisht nga koronavirusi

Atalanta, përmes një komunikate ka bërë të ditur se Sportiello ka dalë negativ në dy testet e njëpasnjëshme për COVID-19.

“Atalanta njofton se Marco Sportiello i është nënshtruar dy testeve në 48 orë, dhe është negativ ndaj COVID-19”, thuhet në njoftim.

Sportiello ka qenë në mesin e sportistëve që ka qenë i sëmur për një kohë të gjaët nga COVID-19.

Portieri ka qenë pjesë e skuadrës së Atalantës në sfidën e kthimit të Ligës së Kampionëve në Valencia.


Shtuar 7.05.2020 09:54