Pogba për kohën te Juventus: Kam mësuar shumë nga ky futbollist

Paul Pogba ka zbuluar se Andrea Pirlo ka qenë një lojtar të cilin e ka admiruar, dhe është përpjekur të mësojë nga ai.

Francezi si 19 vjeçar ishte larguar i zhgënjyer nga Manchester United, në drejtim te Italisë, te Juventus.

Te ‘Zonja e Vjetër’, ai u shndërruar një nga mesfushorët më të mirë në botë, duke luajtur përkrah Andrea Pirlos.

“Ju mësoni nga të gjithë lojtarët me të cilët luani. Andrea Pirlo është një lojtar që unë e admirova”, ka deklaruar Pogba.

“Unë kam parë gjërat që ai ka bërë në stërvitje dhe jam përpjekur të mësoja sa më shumë që ishte e mundur”.


Shtuar 14.04.2020 17:45