“Pinte me tifozët dhe tha këtu është parajsa”, Chiellini tregon ditët e para të Higuainit te Juve

Giorgio Chiellini, në autobiografinë e tij të diskutueshme dhe tashmë të famshme (fjalët e tij për Balotelli, Vidal, Sergio Ramos, Real Madrid … tashmë kanë shkaktuar tronditje), foli edhe për Gonzalo Higuain, shkruan Albeu.com.

Kapiteni i Juventus kujtoi në librin e tij ditët e para të El Pipitës te Juventisi i cili erdhi nga Napoli në verën e vitit 2016.

“Mbaj mend ditët e para të tij, ai madje mund të dilte për të pirë dhe tifozët i kërkuan vetëm dy foto. “Ky është parajsë”, e përsëriti çdo sekondë.

Një parajsë e mundshme sepse Juve është një familje, jo vetëm ekipi i futbollit i një familje të madhe, tha Chiellini.

Në ato faqe, italiani komentoi edhe karakterin e shokut të tij: “Ai është një djalë i fortë, i madh, një djalë që nuk është i thjeshtë, por i madh. Ai gjithmonë duhet të ndiejë shumë besim rreth tij, unë e adhuroj atë. Ai është një person i ndjeshëm, kjo e bëri atë të ndjehet shumë, ndoshta shumë, në disa ndeshje./albeu.com/


Shtuar 27.05.2020 21:22