Ngecin negociatat mes Ter Stegen dhe Barcelonës për rinovim, tre skuadra në “sulm”

Janë bllokuar bisedimet e rinovimit të kontratës mes Barcelonës dhe Marc-Andre Ter Stegen.

Por, sipas gazetës katalunase “Sport”, të dy palë nuk po gjejnë një marrëveshje rinovimi dhe nga kjo situatë mund të përfitojë Chelsea.
Arrizabalagan, i cili nuk preferohet nga trajneri Frank Lampard.

Ter Stegen është parë në listën e të preferuarve përkrah Alisson Becker të Liverpoolit dhe Jan Oblak të Atletico Madridit.

Juventusi dhe Bayern Munichu po monitorojnë gjithashtu situatën e portierit gjerman dhe mund të tentojnë transferimin e tij.


Shtuar 25.03.2020 14:39