Neymar me fjalë të mëdha për Kylian Mbappe

Ylli brazilian i PSG-sw, Neymar JR ka folur me fjalw tw mwdha pwr shokun e tij tw skuadrws, Kylian Mbappe.

Neymar thotw se wshtw nder pwr tw qw luan pwrkroh njw lojtari “fenomenal” si francezi.

Braziliani mendon se Mbappe nw tw ardhmen do tw jetw mw i mirw se tani qw do tw thotw njw ndwr mw tw mirwt nw histori.

“Kylian është një fenomen. Ai e ka potencialin të bëhet njëri ndër lojtarët më të mirë në histori”, ka thënë Neymari.

“Ta kem atë bashkëlojtar është një nder i madh për mua. Ne e kuptojmë njëri-tjetrin shumë mirë në fushën e lojës dhe jashtë saj. E dua shumë atë”.

Kur u pyet se a është kjo skuadër aktuale e PSG-së skuadra më e fortë në të cilën ka luajtur ai në karrierë, Neymari u përgjigj:

“Nuk do të them se është më e forta, por e ndiej një atmosferë më ndryshe dhe kam më shumë vetëbesim. Kjo më ndihmon shumë çdo ditë”. /albeu.com/


Shtuar 5.02.2020 14:13