Mos e humbisni: Të gjitha finalet e Champions me pamje që nga viti 1956/2019 (VIDEO)

Uefa Champions League është trofeu më prestigjoz për klube.

Në fillim ky format ka pasur emrin Kupa e Kupave deri në 1999 ku më pas u quajt UEFA Champions League, shkruan Albeu.com.

Që nga nisja Reali i Madridit ka fituar plot 13 herë duke u bërë kështu skuadra me më shumë tituj në këtë kompenticon. Madrilenët i kanë fituar 5 tituj radhazi që në nisje.

Ndërkohë Champions e kanë fituar emra surprizë si Steaua e Bukureshtit, Nottingham Forest, Aston Villa, Celtic, Panathinakios, Hamburg Porto dhe Benfica.

Për më shumë shikoni të plota finalet në një video 24 minta. /albeu.com/


Shtuar 16.05.2020 13:43