Messi zgjedh mes Lautaros dhe Neymarit

Katalanët janë në kërkim të një sulmuesi që do të zëvendësonte Luis Suarez.

Neymar dhe Lautaro Martinez janë dëshirat e kampionëve të La Ligas, por gjendja e rënduar financiare shkaku i koronavirusit, mund të bëjë që ata të detyrohen të vendosin vetëm për njërin prej tyre.

Cadena SER Raporton se në këtë situatë, Lionel Messi do të preferonte Neymarin.

Neymar edhe në të kaluarën ka qenë pjesë e Barcelonës, ku ka fituar të gjithë titujt e mundshëm, dhe së bashku me Lionel Messin dhe Luis Suarezin, patën krijuar treshen më të mirë që ka njohur futbolli.


Shtuar 23.04.2020 12:56