“Zhvishemi dhe flasin me të panjohur”, si po e kalojnë britanikët karantinën (FOTO LAJM)

Duket se britanikët e kanë gjetur një mënyrë për të mposhtur monotoninë e krijuar nga karantinimi për shkak të pandemisë së koronavirusit, por jo të gjithë do ta aplikonin këtë ‘sport’…

Ata kanë filluar të zhvishen për të kaluar mërzinë e bllokimit, duke aplikuar Joga-n nudo. Nudistja Pamela Fraser ka treguar se seancat e Joga-s nudo janë shumë relaksuese.

“British Nudism” një organizatë që promovon nudizmin në Mbretërinë e Bashkuar, ka prezantuar klasa falas të yoga-s virtuale për herë të parë gjatë pandemisë koronavirus.

Organizata ka hapur klasa për njerëz në mbarë botën që janë pjesë e Federatës Ndërkombëtare të Nudistëve.


Shtuar 23.04.2020 12:51