Më shumë se një vit nga vdekja e Sala, Cardif e Nantes vazhdojnë “luftën”

Sulmuesi argjentinas ndërroi jetë kur aeroplani që e transportonte atë në Uells u rrëzua në det janarin e kaluar ndërsa po përgatitej për t’u transferuar në Cardiff nga klubi i Ligue 1.

Trupi i Sala u zbulua në ujërat afër Ishujve Channel për dy javë pasi avioni u zhduk – ndërsa mbetjet e pilotit David Ibbotson nuk janë gjetur kurrë.

Cardiff dhe Nantes kanë qenë në mosmarrëveshje për pagesën e tarifës së transferimit prej 15 milionë euro për të cilën ata ranë dakord, pasi klubi uellsian ka argumentuar se nuk kanë përgjegjësi sepse ai nuk ishte zyrtarisht lojtari i tyre kur u rrëzua avioni.

Cardiff tani ka bërë thirrje për një hetim për të përcaktuar nëse klubi francez duhet të mbahet përgjegjës penalisht.


Shtuar 29.01.2020 08:29