Me polakun e interesuar, Juventusi nis bisedimet me Milik

Juventus do të tentojë në merkaton e ardhshme të transferojë në Torino, futbollistin e Napolit Arkadiusz Milik.

Sipas “TuttoSport” bisedimet mes lojtarit dhe drejtuesve të Juves kanë nisur, por janë akoma në fazën fillestare.

Polaku është shprehur se do t’i pëlqente një kalim tek skuadra torineze, teksa këta të fundit janë të interesuar për një sulmues.

‘PO’ e parë nga sulmuesi i Napolit është dhënë dhe ajo që mbetet tashmë është që negociatat të shkojnë në një nivel tjetër.


Shtuar 19.04.2020 13:19