Mbyllet merkato, këto janë transferimet e dimrit në Serinë A

Në orën 20:00 u mbyll dhe merkatoja e janarit në Itali. Skuadrat tashmë nuk kanë asnjë mundësi të afrojnë apo të shesin lojtarë.

Më poshtë po iu paraqesim të gjitha lëvizjet që kanë ndodhur në këtë kamiponat në skuadrat kryesore, gjatë kësaj meraktoje.

ATALANTA

Afrimet: Kaldara, Zborra, Sutalo, Tameze.

Largimet: Kjaer , Barrou , Ibanez, Masielo.

FIORENTINA

Afrimet: Kutrone, Dankan, Igor, Kuamé, Agudelo.

Largimet : Kristoforo, Rasmusen, Dabo, Pedro , Ranieri, Ejserik.

INTER

Afrimet: Eshli Jang, Mozes, Eriksen.

Largimet: Dekiç, Lazaro, Politano, Dimarko.

JUVENTUS

Afrimet: Kulusevski (Në korrik).

Largimet: Mandzukiç, Perin, Emre Xhan, Pjaca.

LAZIO

Afrimet: Asnjë.

Largimet: Durmishi, Berisha.

MILAN

Afrimet: Ibrahimovic, Kjaer, Begovic, Laksalt, Saelemaekers.

Largimet: Kaldara, Reina, Borini, Suso, Piontek, Rikardo Rodrigez.

Napoli

Afrimet: Deme, Lobotka, Rrahmani(Në korrik), Politano, Petanja (Në korrik).

Largimet: Sisireti, Toneli.

Roma

Afrimet: Bruno Perez (Nga huazimi), Ibanez, Vilar, Karles Perez.

Largimet: Florenci.


Shtuar 31.01.2020 20:26