Man.United interesohet për dy yjet e Juventusit

Manchester United ka shfaqur interes për dy futbollistët e Juventusit, Dougla Costan dhe Merih Demiral.

Dy lojtarët pëlqehen shuma nga trajneri i “Djajve” Ole Gunnar Solskjaer, i cili i sheh si ideal në mbrojtje për sezonin e ardhshëm.

Mirëpo drejtuesit e klubit anglez nuk kanë ndërmend të shpenzojnë para për blerjen e tyre, pasi kriza e ekonomike që po shkakton Koronavirusi, ka ndikuar dhe tek ta.

Dhe për këtë arsye ata kanë menduar që të përfshijnë në bisedime mesfushorin, Paul Pogba, i cili pëlqehet shumë nga Juventusi. Mbetet për t’u parë…


Shtuar 31.05.2020 12:24