Liverpool i vendos çmimin Xherdan Shaqirit

27.5 milionë euro, kaq kërkon Liverpooli për Shaqirin.

Xherdan Shaqiri është në mesin e katër lojtarëve që pritet të largohen nga Liverpooli këtë verë.

Sipas “Liverpool Echo” Redsat kërkojnë 27.5 milionë për të lënë të lirë Shaqirin.

Sevilla dhe Roma janë klubet që më së shumti janë duke u interesuar për 28-vjecarin.

Për gati dy vite në Anfield ai ka bërë 40 paraqitje, ka shënuar 7 gola dhe ka fituar Champions Leaguen.

Shaqa do të largohet me kokën lart nga Liverpooli, pasi që Redsat janë afër që të fitojnë Premierligën.

Shtuar 15.03.2020 21:51