Lind një ide e re për Topin e Artë (FOTO LAJM)

Prestigjiozja “France Football” vendosi të mos e japë këtë vit çmimin “Topi i Artë”, por organizatorët kanë ardhur me një ide të re.

“Topi i Artë” do të jepet, por do jetë ndryshe nga herët e tjera, dhe do quhet “Topi i Artë, Skuadra e Ëndrrave”.

Ky çmim do përzgjedhë lojtarët më të mirë në çdo rol të fushës, nga portieri deri tek sulmuesi.

Në këtë format do marrin pjesë edhe lojtarë të cilët nuk luajnë më futboll.

Për çmimin e portierit më të mirë ka emra shumë cilësorë si: Bufon, Van Der Sar, Jashin, Zof, Nojer, etj.

Edhe lista e mbrojtësve është po aq spektakolare, me emra si: Kafu, Roberto Karlos, Lahm, Thuram, Ramos, etj.


Shtuar 5.10.2020 14:51