Leicester piketon Muriqin, dërgon agjentë në Turqi

Leicester City është vënë në kërkim të Vedat Muriqit.

Dyshja e Fenerbahce, Ozan Tufan dhe Vedat Muriqi janë identifikuar si objektivat e Leicester për merkaton.

“Leicestershire Live” raporton se “dhelprat” së fundmi kanë dërguar agjentë në Turqi për të parë të dy lojtarët nga afër.

Tufan është lojtari që me shumë gjasë do të kalojë te Leicester, gjatë merkatos së verës, dhe mund të jetë i gatshëm për 20 milionë euro.

Kurse, për Muriqin konkurrenca do të jetë më e madhe pasi në garë për lojtarin kosovar janë edhe skuadra si Tottenham Hotspur e Manchester United.


Shtuar 7.02.2020 22:53