LeBron James solidarizohet me një tatuazh për vdekjen e Bryant

LeBron James një jetë ishte “armiku” i Kobe Bryant në basketbollin amerikan pasi dy yjet e këtij sporti duelonin se kush do të ishte basketbollisti më i miri i vitit.

Vdekja e parakohsme e Btyant shokoi të gjithë opinionin sportiv në mbarë globin ku të gjithë persobalitet e sportit dhe jo vetëm i shprehen ngushëllime familjes së Kobe. Një ndër ta ishte edhe Lebron i cili me një letër në rrjete socilae preku të gjithë duke u shprehur se ndarja nga jeta e Bryant e ka goditur shumë.

Së fundi ylli i NBA ka bërë një tatuazh në këmbë në të cilën shkruan “Mamba 4 life”, “Mamba për jetë”. Ky gjest është një shënjë solidaritet për një nga ikonat e basketbollit në të gjithë historinë.


Shtuar 31.01.2020 21:21