Kryhet marrëveshja, kjo është e ardhmja e Gabigol

23-vjeçari kishte kaluar vitin e fundit si huazim në skuadrën braziliane, dhe luajti një rol të rëndësishëm në suksesin e tyre në Copa Libertadores, duke shënuar të dy golat në finale kundër River Plate.

Gabigol ishte lidhur me një transferim në Angli, me West Ham një herë që mendohej se ishte i interesuar.

Sidoqoftë Sky Sport Italia pretendon se një marrëveshje midis klubit mëmë Inter dhe Flamengo është afër.

Besohet se oferta e palës braziliane është 15 milionë euro plus 3 milion euro bonuse, me Inter gjithashtu duke marrë 20% të çdo shitje në të ardhmen.

Gabigol tashmë ka rënë dakord për termat personale me Flamengo.

Inter nënshkroi me sulmuesin nga Santos në 2016, por vuajti në Itali, dhe shënoi vetëm një herë në nëntë ndeshje të Serie A.


Shtuar 18.01.2020 11:38