Koronavirusi, këta janë të gjithë sportistët e prekur deri tani

Pandemia e koronavirusit ka goditur botën e sportit, jo vetëm në formën e garave të shumta të pezulluara dhe të anuluara, por edhe që sportistët kanë kontraktuar sëmundjen që nga përhapja e saj.

Të dielën, çështja e parë e Covid-19 u konfirmua në LaLiga, pasi mbrojtësi i Valencia, Ezequiel Garay njoftoi se ai ka testuar pozitiv për virusin.

Më pas doli se shokët e tij të klubit Eliaquim Mangala dhe José Luis Gayà, si dhe dy punonjës të tjerë të Los Che, gjithashtu janë infektuar.

Më herët pati raste në Serie A, Premierligë e NBA.

Futbollistë:

Timo Hübers (Hannover)

James Horn (Hannover)

Daniele Rugani (Juventus)

Manolo Gabbiadini (Sampdoria)

Mikel Arteta (Arsenal head coach)

Callum Hudson Odoi (Chelsea)

Omar Colley (Sampdoria)*

Albin Ekdal (Sampdoria)

Antonino La Gumina (Sampdoria)

Morten Thorsby (Sampdoria)

Fabio DePaoli (Sampdoria)

Bartosz Bereszynski (Sampdoria)

Germán Pezzella (Fiorentina)

Patrick Cutrone (Fiorentina)

Dusan Vlahovic (Fiorentina)

Ezequiel Garay (Valencia)

Eliaquim Mangala (Valencia)

José Luis Gayà (Valencia)

Jonathas de Jesus (Elche)

Basketbollistë:

Rudy Gobert (Utah Jazz)

Donovan Mitchell (Utah Jazz)

Trey Thompkins (Real Madrid)

Christian Wood (Detroit Pistons)

Çiklistë:

Fernando Gaviria (UAE Emirates)

Dmitry Strakhov (Gazprom-Rusvelo)

Maximiliano Richeze (UAE Emirates).


Shtuar 16.03.2020 08:14