Klubi i njohur spanjoll nuk heq dorë nga Keidi Bare

Rayo Vallecano nuk heq dorë nga Keidi Bare.

Skuadra e La Liga synon që të forcohet në mesin e fushës, ku mes alternativave të shumta gjendet edhe talenti i kombëtares shqiptare.

Bare ka zhvilluar paraqitje të mira në radhët e Malagës, çka e ka shndërruar në një prej futbollistët më të kërkuara në merkaton e janarit.

Sipas mediave spanjolle, Vallecano është gati të shpenzojë rreth 1.5 milionë euro për kartonin e Bare, shifër e kënaqshme kjo për Malagën.

Kjo e fundit po kalon një situatë të ndërlikuar në aspektin financiar dhe largimi i shqiptarit pritet të mbush arkat e klubit.


Shtuar 13.01.2020 17:04