Kjo është lista e gjithë sportistëve të prekur nga koronavirusi

Blaise Matuidi, ylli i Juventusit është viktima e fundit e koronavirusit në botën sportive.

Lojtari francez është lojtari i dytë i Juventusi i infektuar me virus, dhe para tij u infektua Daniele Rugani, shkruan lajmi.net.

Kjo pandemi ka paralizuar sportet botërore, dhe çdo ditë mësojmë të paktën një emër të njohur që gjithashtu është infektuar.

Kjo është lista e sportistëve të njohur të infektuar deri më tani:

FUTBOLL: Blaise Matuidi (Juventus), Timo Hübers (Hannover), James Horn (Hannover), Daniele Rugani (Juventus), Manolo Gabbiadini (Sampdoria), Mikel Arteta (Arsenal), Callum Hudson Odoi (Chelsea), Omar Colley (Sampdoria), Albin Ekdal (Sampdoria), Antonino La Gumina (Sampdoria), Morten Thorsby (Sampdoria), Fabio DePaoli (Sampdoria), Bartosz Bereszynski (Sampdoria), Germán Pezzella (Fiorentina), Patrick Cutrone (Fiorentina), Dušan Vlahović (Fiorentina), Ezequiel Garay (Valencia), Eliaquim Mangala (Valencia), José Luis Gayà (Valencia), Jonathas de Jesus (Elche). Jorge Jesus (Flamengo), Luca Kilian (Paderborn), Mikel Arteta (trener Arsenala),Martin Ortega (generalni direktor Leganesa).

BASKETBOLL: Rudy Gobert (Utah Jazz), Donovan Mitchell (Utah Jazz), Trey Thompkins (Real Madrid), Christian Wood (Detroit Pistons).

HENDBOLL: Mads Mensah Larsen (Rhein-Neckar Löwen).

ÇIKLIZËM: Fernando Gaviria (UAE Emirates), Dmitry Strakhov (Gazprom-Rusvelo), Maximiliano Richeze (UAE Emirates).


Shtuar 17.03.2020 20:51