Këta janë 10 trajnerët më të mirë sipas tifozëve të futbollit

Pas një votimi te realizaur me tifozët e futbollit, trajneri më i mirë ka dalë, Jurgën Klopp.

Gjermani, i cili erdhi në ‘Anfield në vitin 2015’, ka udhëhequr Reds në triumfin në Ligën e Kampionëve, Superkupën Evropiane dhe Kupën e Botës për Klube dhe fitoi çmimin e ‘Trajneri më i mirë’ për arritjet e tij.

Fituesi i dyfishtë i Bundesligës me Borussia Dortmund, Klopp ishte në prag të titullit të parë të ligës për Liverpoolin në 30 vjet nëse sezoni nuk do të shtyhej.

Dhe në Ranker, tifozët e kanë vendosur Klopp në vendin e parë përpara Pep Guardiola dhe Zinedine Zidane, dy menaxherë që rishkruajnë historinë në futbollin botëror pasi menaxhuan ekipet e Barcelonës dhe Real Madrid përkatësisht.

Lista e plotë:

1. Jurgen Klopp

2. Pep Guardiola

3. Zinedine Zidane

4. Diego Simeone

5. Carlo Ancelotti

6. Antonio Conte

7. Didier Deschamps

8. Luis Enrique

9. Jose Mourinho

10. Max Allegri.


Shtuar 7.04.2020 07:22