Ka luajtur vetëm 7 takime me Parmën, Dermaku merr vendimin për të ardhmen

Kastriot Dermaku këtë sezon ka veshur fanellën e Parmës në Serie A.

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare ka luajtur vetëm 7 takime në elitën e futbollit italian pasi ka vuajtur disi konkurrencën me ekipin e Parmës.

Në këto kushte dy ekip të Serie B, praktikisht, Selarantina dhe Perugia.

E megjithatë 27-vjeçari ka vendosur të mos largohet nga “Tardini” të paktën në këtë merkato janari.

Dermaku synon që të fitoi më shumë minuta për të qenë një protagonist me Parmën.


Shtuar 8.01.2020 17:55