Januzaj shihet zëvendësuesi i Zaniolos te Roma

Goal’ shkruan se Roma po konsideron nisjen e një oferte drejt Real Sociedad, për Januzaj, pasi ata po bëhen gati të zëvendësojnë të lënduarin Nicolo Zaniolo.

Roma po interesohet për disa lojtarë për atë pozicion, përfshirë edhe yllin tjetër kosovar, Xherdan Shaqiri, si dhe Cristian Pavon.

Ishi i Manchester United, Januzaj, është targeti kryesor për skuadrën e Romës.

Italianët po synojnë një marrëveshje huazimi për anësorin që përfaqëson Belgjikën.


Shtuar 18.01.2020 15:24