Formacioni me lojtarët më të ashpër në futboll (FOTO LAJM)

Faqja e specializuar TransferMarkt ka mbledhur të gjitha të dhënat kyçe dhe ka përpunuar një formacion me lojtarët që kanë pasur më shumë kartonë të kuq në karrierë.

Kjo faqe ka zgjedhur lojtarin nga secili pozicion i fushës, për të krijuar në fund një skuadër e cila ka gjithsej 168 kartonë të kuq.

Në portë është, gjermani Jens Lehmann me shtatë kartonë të kuq, ndërsa Pepe dhe Sergio Ramos që të dy luajtën së bashku, kanë 12 dhe 26 kartonë të kuq.

Mbrojtja kompletohet me Patrice Evra dhe Marco Materazzi, me francezin cili ka pasur 12 kartonë të kuq gjatë karrierës, ndërsa italiani 15-të.

Në mesfushë rekordi mbahet nga Edgar Davids, i cili është ndëshkuar plot 26 herë me të kuq gjatë karrierës, ndërsa së bashku me ta gjenden edhe Daniele De Rossi me 15, Zinedine Zidane me 14 dhe Francesco Totti me 16 të kuq.

Dyshja e sulmit përbëhet nga dy ‘egërsirat’ Zlatan Ibrahimovic dhe Mario Balotelli, të cilët kanë nga 13 kartonë të kuq secili.

Më poshtë e keni formacionin me “lojtarët më të këqij në futboll”:


Shtuar 17.04.2020 13:23