Formacioni i legjendave të Bundesligës

Bundesliga gjermane është kampionati i parë i madh që ka vendosur të rikthehet, pas pushimit të detyrueshëm nga koronavirusi.

Sot (e shtunë) janë në orar gjashtë ndeshje, ku vlen të ceket derbi mes Borussia Dortmund dhe Schalke, që fillon nga ora 15:30.

Përgjatë historisë, Bundesliga ka ofruar shumë yje futbolli, të cilët kanë bërë historinë në këtë ligë, për t’u transferuar pastaj edhe në ligat tjera.

Në prag të kthimit të Bundesligës, Mundo Deportivo ka bërë një formacion legjendar të këtij kampionati, duke e cilësuar si më të mirin ndonjëherë.

Formacioni historik i Bundesligës:

Oliver Kahn

Bixente Lizarazu, Lucio, Franz Beckenbauer, Philip Lahm

Arjen Robben, Bastian Schweinsteinger, Ze Roberto

Gunter Netzer, Gerd Muller, Jup Heynckes


Shtuar 16.05.2020 09:20