Formacionet zyrtare: Real Madrid-Eibar, Zidane me mungesa

Real Madrid do të presë në shtëpi Eibarin

Ndeshja starton në orën 19:30 dhe do të luhet në stadiumin Di Stefano.

Zinedine Zidane për këtë sfidë nuk mund të llogarisë në lojtarët si Mariano Diaz, Luka Jovic, Lucas Vazquez, Nacho, që janë të lënduar.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo, Casemiro, Kroos, Modric, Rodrygo, Hazard, Benzema.

Eibar: Dmitrovic; Rober Correa, Oliveira, Arbilla, Rafa Soares; Cristóforo, Sergio Álvarez, Expósito; Orellana, Kike García, De Blasis.


Shtuar 14.06.2020 16:48