Finalja e FA, Arsenal-Chelsea: Formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Arsenal – Chelsea.

Arsenal dhe Chelsea do të vihen përballë njëra tjetrës në kuadër të finales së Kupës FA.

Për të dy skuadrat fitorja është me rëndësi, pasi do të ishte trofeu i parë këtë edicion (me shumë gjasë i vetmi).

Ndeshja mes Arsenal dhe Chelsea do të luhet me fillim nga ora 18:30.


Shtuar 1.08.2020 15:41