Përkeqësohet gjendja e mjekut të “Sanatoriumit”, shtrohet në reaminacion

Mjeku i njohur Alban Hatibi është shtruar në Reanimacionin e Spitalit Covid-2, në “Sanatorium”.

Ai ishte konfirmuar pozitiv me koronavirus, pas testit të kryer disa ditë më parë, dhe mësohet se gjendja e tij është përkeqësuar gjatë orëve të fundit.

Përmendim këtu se Hatibi është vetë mjek anestezist-reanimator në Spitalin “Shefqet Ndroqi”.


Shtuar 1.08.2020 15:53