Ekip fantastik me futbollistët e lirë në verën 2020 (FOTO LAJM)

Merkatoja verore 2020 do të jetë një periudhë mjaft nxitëse në futboll.

Shumica e futbollistëve të lirë do të kenë mundësi që të ndryshojnë mjedisin.

Në portë do të jetë Aleksandar Nibel , që shumë vështirë që do të qëndrojë te Shalke 04.

Para tij janë edhe Lajvin Kurzava (PSZH), Jan Vertogen (Totenham), Erik Baili (Man. Junajted) dhe Tomas Munie (PSZH). Mesfusha do të drejtohet nga Nemanja Matiç (Man.

Junajted) , Rajan Frejzer (Bornamaut), Kristian Eriksen (Totenham) dhe Uilian (Çellsi).

Në sulm do të jenë Edison Kavani (PSZH) dhe Dries Martens (Napoli).


Shtuar 2.01.2020 18:15