Chiellini përshpejton rikuperimin, Rugani drejt lamtumirës

Rimëkëmbja e Giorgio Chiellini vazhdon shpejt dhe rikthimi në fushë mund të jetë më i shpejtë nga sa pritej, shkruan Albeu.com.

Sipas thashethemeve të fundit, kapiteni i Juventus, i cili ishte dëmtuar në 30 gusht, mund të kthehet në dispozicion të Sarrit tashmë në shkurt, një përforcim ky për Ligën e Kampioneve që fillon në mes të muajit shkurt.

Me Chiellinin në formacion Rugani mund të jetë i “sakrifikuar”. Ish-mbrojtësi i Empolit ka gjetur pak hapësirë në fillimin e sezonit me (vetëm 3 paraqitje në total) dhe dyert e një lamtumire mund të hapen për të.

Në gjurmët e tij është Leicester teksa teksa një ofertë reth 20 milion euro do mund të bindin bardhezinjtë. /albeu.com/


Shtuar 2.01.2020 18:30