E humbën për pak, ky është formacioni i lojtarëve që dolën në vendin e 2 në garën për Topin e Artë

Tashmë është e ditur se Topi i Artë është çmimi më i madh individual që mund të fitojë një lojtar.

France Football është nikoqiri i vetëm, derisa ka shpërndarë çmimin te lojtarë si

Numrin më të madh të Topave të Artë e mbajnë Lionel Messi me gjashtë dhe Cristiano Ronaldo me pesë.

Planefootball.com ka përpiluar një formacion me lojtarët që kanë mbetur në vendin e dytë me vota për të fituar çmimin prestigjioz.

Portier: Gianliugi Buffon /2006

Mbrojtës i djathtë: Paul Breitner /1974

Mbrojtës qendror: Franco Baresi /1989

Mbrojtës qendror: Bobby Moore / 1966

Mbrojtës i majtë: Roberto Carlos / 2002

Mesfushor: Andres Iniesta / 2012

Mesfushor qendror: Frank Lampard / 2005

Mesfushor ofanziv: Dennis Berkamp / 1998

Anësor i djathtë: Kenny Daglish / 1983

Anësor i majtë: Thierry Henry / 2003

Sulmues: Frenc Puskas / 1960.


Shtuar 20.04.2020 21:45