E BUJSHME/ Mbappe te Liverpooli për 220 milion euro dhe Mane

Mbappe është lojtari që klubet më të mira të Evropës do të donin të kishin nëse ata mund të gjejnë një mënyrë për të bindur Paris Saint-Germain të shesë dhe po raportohet se Liverpooli ka një propozim për klubin francez.

Sipas The Sun, skuadra angleze do të ishte e gatshme të ofronte 220 milionë euro plus Sadio Mane për të nënshkruar me Mbappe.

Mane ka një kontratë në ‘Anfield’ deri në vitin 2023, por nuk ka bërë asnjë lëvizje drejt rinovimit të kësaj marrëveshje dhe Liverpool mund të duket se e përfshinë atë si pjesë të një operacioni për Mbappe.

Do të ishte një marrëveshje e jashtëzakonshme nëse mund të bëhej, por mbetet të shihet nëse kjo histori afrohet ndonjëherë për t’u bërë realitet.


Shtuar 24.06.2020 06:34