Ceferin zbulon se nëse Champions dhe Europa League do të vazhdojnë me format të njëjtë edhe vitin tjetër

Presidenti i UEFA-s , Aleksander Ceferin ka zbuluar se a do të jetë formati i njëjtë i Ligës së Kampionëve dhe Evropa Ligës edhe për sezonin e ardhshëm.

Çerekfinalet e këtij viti në dy kompeticionet ishin të rralla, pasi po zhvillohen në Lisbonë të Portugalisë, kjo pasi UEFA-ës i’u dashtë një zgjidhje e shpejtë shkaku i koronavirusit.

Por, se a do të na përcjellë ky format edhe në sezonin e ri, Ceferin thotë se nuk është drejtë, por thotë se do të veprojnë në bazë të situatës.

“Ky turne mund të jetë interesant në të ardhmen, por unë nuk mendoj se mund ta bëjmë atë,” i tha Ceferin AFP. “

“Kalendari është aq i dendur. Nuk e di se ku mund të bëj një turne për një javë ose dy në maj. Unë mendoj se është e pamundur. ”


Shtuar 14.08.2020 15:58