Capello: Ibrahimovic nuk zgjidh problemet e Milanit

Fabio Capello ka folur mbi merkaton e klubeve italiane. Trajneri gjatë analizës së tij u shpreh se Juventus duhet të ketë shumë kujdes pasi në qoftë se Inter arrin të blejë Arturo Vidal atëherë zikaltrit do të ishin pretendent titullin e Serie-A.

Sa i përket afrimit të Ibrahimovic, Capello shton se duhen bërë afrime edhe në repartin e mbrojtjes, sepse aty është problemi kryesor.

“Juventusi të ketë kujdes sepse me ardhjen e Vidal, Interi do të jetë pretendent për titull. Kiliani ka kualitet dhe mund të rivalizojë me Juventusin. Kulusevski është goditje e mirë dhe i them bravo Paratiçit. Ibrahimoviç? Mund të jetë i nevojshëm për Milanin por nuk përfundon këtu merkatoja. Nuk zgjidhen problemet sepse duhen ndërhyrje edhe në mbrojtje”, tha Capello.


Shtuar 2.01.2020 14:16