Bernadeschi në bisedime me Barcelonën, e konfirmon agjenti

Agjenti i futbollistit të Juventusit, Federico Bernadeschi, ka konfirmuar se ka pasur bisedime me Barcelonën, por lojtari nuk ka për qëllim të largohet nga “zonja e vjetër”.

Mesfushori i gjithanshëm nuk ka qenë në gjendje të gjejë vërtet veten në repartin e Bianconeri, duke nxitur raporte për një largim, që u diskutua edhe në janar.

“Unë nuk kam takuar drejtorët nga asnjë klub tjetër në lidhje me Bernardeschi”, tha agjenti Beppe Bozzo për Calciomercato.com.

“E vetmja gjë që ndodhi ishte me Barcelonën, dhe kjo ishte më shumë një shkëmbim idesh sesa gjithçka tjetër”.

“E bezdis Federico të lexojë histori që ai mund të largohet, por ai e di mbi të gjitha që spekulimet gazetareske shkojnë të shfrenuara dhe se ai nuk ka ndërmend të largohet nga Juve”, përfundoi ai.


Shtuar 28.04.2020 09:31