Befason ish-mjeku i Realit: Ronaldo nuk është më i mirë, Bale është i jashtëzakonshëm

Ronaldo vlerësohet si një nga sportistët më të mirë në botën e futbollit, i fiksuar me stërvitjen rigoroze të përditshme për ta mbajtur trupin e tij gjithmonë në formë.

Por sipas Jezus Olmo një ish mjek i skuadrës së Real Madritit ai nuk është atleti më i mirë por Gareth Bale.

‘Bale është nëj atlet i lindur që mund të shkëlqejë praktikish në çdo sport. Ai ka aftësi të jashtëzakonshme atleti dhe gjithashtu do të thoja aftësi teknike. Vetëm ai më ka bërë përshtypje më së shumti në të gjitha aspektet’ është shprehur Olmo.

Ish-mjeku i klubit Madrid gjithashtu shtoi se tifozët e Real Madrid nuk e kanë parë ende më të mirën e ish-futbollistit të Tottenham në periudhën e tij në Spanjë, sepse ai ishte prekur nga probleme të ndryshme fizike.


Shtuar 10.06.2020 10:05