Barcelona synon shkëmbimin ambicioz Kante-Coutinho

Mesfushori i Chelseat, N’Golo Kante ka përfunduar befasisht në radarin e gjigantit katalunas, Barcelona, e cila ka edhe një plan për transferimin e tij në Camp Nou.

Barcelona është në një situatë jo të mirë këtë sezon dhe atyre u duhen më shumë se disa transferime për të zgjidhur rrëmujën në të cilën ndodhen.

Sipas gazetës katalunase Mundo Deportivo, ylli francez Kante është lojtari që pëlqehet tani nga drejtuesit e Barcelonës.

Ky medium thekson se Barcelona do të tentojë që interesimin e Chelseat për Philippe Coutinho ta shfrytëzoj për të sugjeruar një marrëveshje që përfshin të dy.

Kante sigurisht siguron praninë fizike që Barcelona po kërkon, dhe është një mesfushor i përulur për të luajtur përkrah yjeve të tyre më teknikë.

Është një marrëveshje që duket shumë e vështirë për të qenë realiste, por gazeta insiston që me Coutinhon të prirur të kthehen në Ligën Premier dhe Blutë të gatshëm të ofrojnë një vlerë të caktuar, mund të bëhet një marrëveshje.


Shtuar 15.04.2020 10:42