Barcelona humb, Messi shpallet lojtari i ndeshjes

Barcelona u mposht pastër nga Valencia me rezultat 2:0 në kuadër të javës së 21-të në La Liga.

Maxi Gomez me dy gola dhe një penallti të humbur ishte protagonisti kryesor, por jo edhe lojtari më i vlerësuar i ndeshjes.

Sipas Sofascore ai mori një notë 7.4 ,ndërsa ishte Messi ai i cili u shpall lojtari më i vlerësuar i ndeshjes.

Nota e argjentinasit ishte 8.2./


Shtuar 25.01.2020 18:15