Kampionati Botëror për femra me ski, Albeu.com ju sjell pamjet më pikante (FOTO LAJM)

Në datat 17 dhe 18 janar u zhvilluan garat me ski në Serstirere të Italisë për Kampionatin Botëror për femra.

Fotoreporteri i Albeu.com Nderim Kaceli ju sjell momentet më pikante nga ky kampionat.

Borgogni Federica fitoi këtë garë teksa e përfundoi e para në kohën e (1.10.28 Sekonda).

Në vendin e dytë u rëndit sllovakja Valhova Petta e cila e përfundoi garën për (1.10.48 sekonda)

Ndërkohë vendi i 3 i takoi amerikanes Mikaela Shifrin e cila e përfundoi garën për (1.10.70 sekonda).


Shtuar 18.01.2020 21:35