Zbardhet takimi i Ramës me ambasadoren Yuri Kim në Kryeministri

Është zbardhur takimi ndërmjet ambasadores amerikane Yuri Kim dhe kryeministrit Edi Rama paraditen e sotme në ambientet e kryeministrisë.

Burime bëjnë me dije se gjatë takimit është diskutuar për marrëveshjen e 5 qershorit për Reformën Zgjedhore, dhe se SHBA ka pritshmëri të larta për marrëveshjen e 5 qershorit.

Në takim po ashtu u diskutuan edhe çështje të tjera.


Shtuar 21.07.2020 15:43