Vrasja e Emiljano Ramazanit, RENEA blindon Peqinin

Policia ka blindur Peqinin nw njw aksion blic.

Bëhet me dije se operacioni i RENEA-s dhe FNSH-së vjen pak ditë pas atentatit ndaj Emiljano Ramazanit, autorët e të cilit ende nuk dihen.

Raportohet për një person të shoqëruar. Ai është shtetasi F. Manehasa, pronar i një pike shitje makinash të përdorura në rrugën Peqin-Rrogozhinë.

Ka dyshime se ky i fundit mund të jetë përfshirë në ngjarje të rënda të kohëve të fundit në Elbasan.

Pjese e operacionit është edhe një grup ekspertësh kriminalë.


Shtuar 27.07.2020 15:09