Vranësira dhe reshje të dobta shiu, parashikimi i motit për sot

Vendi ditën e sotme do të kakrakterizohet nga një mot i kthjellët në orët e para të paradites. Por sipas Meteoalb gjatë mesditës do të ketë rikthim të vranësirave.

Vranësirat hera–herës do të shoqërohen me reshje të dobta shiu të karakterit lokal.

Era nga veriperëndimi do të jetë me shpejtësi mesatare 2-6m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 10m.


Shtuar 3.05.2020 06:05