Vilma Nushi e dyshuar me Covid dërgohet me urgjencë drejt Rinasit, aparatura mungon tek Infektivi

Ditën e sotme Vilma Nushi është marrë me urgjencë nga spitali Infektiv dhe është transferuar drejt Rinasit pasi dyshohet si e infektuar me koronaviruëss.

Burimet bejnë me dije se Vilma Nushi kishte dalë negative në dy tampone, ndërsa mjekët thonë se e vetmja gjë që nuk mund ta bëjë Shqipëria është ECMO.

Bëhet fjalë për një apaturë e cila bën oksigjenim ekstrakorporal.

Më parë, gazetari Elio Laze denoncoi se nuk i është bërë kontrolli në aeroportin e Rinasit dhe është larguar nga Shqipëria me charter.

Shkrimi i plotë i gazetarit:

Kush ishte pacientja-pasagjere? Diten e sotme nga ambientet e spitalit infektiv, me nje autoambulance te Spitalit Amerikan eshte larguar ne drejtim te Rinasit nje paciente.

Ne Rinas e priste nje charter, e duke qene se pasagjerja u percoll me autoambulance, nuk kalon nga kontrolli standard i punonjesve te aeroportit por i vuloset pasaporta nga punonjesit e policise aty ne avion.

A ishte kjo pasagjere zonja Vilma Nushi? Fituesja e miliarda lek koncencione pikerisht per shendetesine a ishte pasagjerja qe la ambientet e infektivit drejt aeroportit me nje autoambulance te Spitalit Amerikan?


Shtuar 19.07.2020 20:13