Temperaturat në rritje por kohë e vranët, surprizat e motit për sot

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura në zonën Perëndimore. Zona lindore do të jetë me kthjellime.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale deri në 15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 13/29°C

Zonat e ulëta 12/33°C

Zonat bregdetare 14/28°C./


Shtuar 14.05.2020 06:13