Surprizat e motit për nesër: Rikthehen reshjet e shiut!

Dita e nesërme do të jete me kthjellime dhe vranësira në orët e para të ditës.

Por, sipas Meteoalb në mesditë dhe pasdite do të shtohen vranësirat duke sjellë reshje në zonat malore.

Ndërsa gjatë mbrëmjes pritet që të rikthehet moti i qëndrueshëm.

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur vlerat nga 4°C deri në 25°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Jugore duke krijuar dallgëzimi 2 ballë.


Shtuar 11.04.2020 20:33