Rikthehen vranësirat, ky është moti për nesër

Vendi ynë që në orët e para të ditës do të mbizotërohet nga moti i kthjellët. Por gjatë pasdites dhe orëve të mbrëmjes veanësirat do të bëhen të dukshme në zonat Veriore dhe Lindore të territorit shqiptar.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes, por rriten në mesditë duke u luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -2 gradë Celsius deri në 16 gradë Celsius.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.


Shtuar 15.01.2020 19:51