Rikthehen reshjet e shiut, moti nuk po e ndan mendjen

Vendi ditën e sotme do të karakterizohet nga një mot me shi.

Sipas Meteoalb në qarqet Kukës, Dibër, Lezhë, Berat, Vlorë reshjet pritet të shoqërohen edhe me shtrëngata.
Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 16 / 24°C

në vendet e ulëta: 15 / 26°C

në vendet malore: 10 / 20°C


Shtuar 16.06.2020 06:11